sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

03.12.2022

sccd Všeobecné 0

368

Každý rok vypracováva strešná platforma mimovládnych rozvojových organizácií AMBRELA hodnotenie systému rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci Slovenskej republiky za minulé obdobie. Hodnotenie sa zakladá na dátach, ktoré poskytujú všetci členovia AMBRELY, ako aj na báze kontinuálnej práce v rámci portfólia tejto, na Slovensku jedinečnej organizácie.

Daniel Kaba, výkonný tajomník platformy AMBRELA v sprievodnom liste píše: „Napriek tomu, že druhý pandemický rok mohol priniesť priestor pre akési väčšie zamyslenie a otvorenie dialógu o vízii rozvojovej spolupráce, preskupenie síl, inovácie, či spustenie zásadnejších systémových vylepšení, rok 2021 sa v tejto oblasti niesol skôr v duchu nevyužitej príležitosti.“ S týmto jeho postojom sa musíme len stotožniť.

V našom tíme SCKR, n.o. oceňujeme dôslednú prácu, ktorú vykonáva sektretariát AMBRELY, kde nastavuje zrkadlo využitým aj nevyužitým ambíciám, cieľom a plánom. Je to inšpiratívne čítanie pre všetkých tých , ktorí sa zaujímajú o rozvojovú alebo humanitárnu pomoc Slovenska, alebo v tejto oblasti pracujú. Kompletná správa sa nachádza v prílohe.

AIDWATCH 2022 si stiahnete tu:

Galéria