sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

01.10.2015

sccd Nezaradené 0

1110

Anna Polívková zažila šok pri nákupe topánok

Známa česká herečka Anna Polívková sa stala tvárou európskej kampane Change your Shoes (Zmeň svoje topánky), ktorej cieľom je zlepšiť pracovné podmienky pracovníkov obuvníckeho priemyslu.

Len veľmi málo spotrebiteľov v Európe pozná pôvod svojich topánok a vie, v akých podmienkach boli topánky vyrobené, kto ich vyrobil. Skutočnosťou je, že práve tí, ktorí topánky šijú, dostávajú veľmi nízku mzdu a žijú v chudobe, často sú vystavení nebezpečným chemikáliám, ktoré im spôsobujú kožné i dýchacie problémy, nehovoriac o tom, že často ide o pracujúce deti.

“Môžeme byť naďalej ľahostajní, ale nemyslím si, že môžeme byť úplne šťastní. Myslím si, že západná spoločnosť by sa mala učiť byť empatickou. Je to klišé, ale stačilo by tak málo. Len to, aby sa každý informoval o tom, čo nosí, čo je a aký to má vplyv na celý svet a na jeho najbližšie okolie,“ povedala Anna Polívková, ktorá je hlavnou postavou druhého videa kampane Change your Shoes.

Video s Annou Polívkovou sa šíri sociálnymi sieťami a internetom. Hlavná hrdinka sa v ňom vydáva na namáhavú cestu, aby zistila pôvod topánok.

„Som šťastná, že môžem byť súčasťou kampane Zmeň svoje topánky,“ uviedla Anna Polívková.
„Niekto mi nedávno povedal, že umenie by malo byť ako kamienok v topánke. V prípade tohto videa máme v tej topánke aspoň základnú informáciu. Ale tú tak ľahko ako kamienok z topánky nevysypeme,“ dodala odhodlane.

Poznámky:

• Viac informácií o kampani Change your Shoes nájdete na webovej stránke: www.sccd-sk.org/changeyourshoes
• Pridajte sa k nám a sledujte nás aj na www.facebook.com/zmensvojetopanky
• Táto tlačová správa vznikla s finančnou podporou Európskej únie.
Za obsah tlačovej správy je zodpovedná organizácia Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj/Slovak Centre for Communication and Development. Tlačovú správu nemožno v žiadnom prípade považovať za oficiálne stanovisko Európskej únie k uvedenej problematike.

Kontakt:
Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj, n.o.
tel.: +421 911 197 065
e-mail: viznerova@sccd-sk.org
www.sccd-sk.org

Galéria