sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

Koncepcia „minidomu“ (tzv. Tiny House) nie je nová, ale získava si čoraz viac stúpencov. Ide o minimalistický, ale pritom plne funkčný domček, prakticky úplne nezávislý od zdrojov škodlivých pre životné prostredie.

Minidom je sociálne hnutie, ktoré vzniklo približne pred 10 rokmi v USA, a ktoré šíri život v malých domoch. Apeluje tým na environmentálne povedomie a zároveň oslovuje ľudí s nízkymi príjmami. Dnes je toto hnutie už transfromované do rôznych podôb a je populárne aj v Európe.

Informácie o tom, čo je to prírodný mobilný dom, “Tiny House”, pre koho je určený, aké výhody a nevýhody ponúka sa dozviete na našom druhom webinári, ktorý sa koná vo štvrtok, 16.12.2021 od 18:00 do 19:00

FB: https://fb.me/e/2HbL2QMyY

ZOOM: https://us06web.zoom.us/j/86996000172

A keďže sú naše webináre zamerané na prax, spíkrom tentoraz bude Marek Rabík, remeselník pre prácu s prírodnými materiálmi,  zakladateľ a predseda remeselného družstva Bývame zdravo. Má skúsenosti s rekonštrukciami, prírodnými novostavbami v pasívnom štandarde, ale aj s výrobou prenosných malých domčekov.

Tešíme sa na diskusiu a otázky!

Projekt sa realizuje v rámci financovania z Nórskych fondov (Program SK-Klíma) a spolufinancovaním zo štátneho rozpočtu SR.

#norwaygrants

#skklima

Information on what this natural mobile home is, "Tiny House",
for whom it is intended, what advantages and disadvantages it offers you will find out 
at our second webinar, which takes place on Thursday, 16.12.2021
from 18:00 to 19:00
 FB: https://fb.me/e/2HbL2QMyY
 ZOOM: https://us06web.zoom.us/j/86996000172 

Galéria