sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2022 SCCD

Koncepcia „minidomu“ (tzv. Tiny House) nie je nová, ale získava si čoraz viac stúpencov. Ide o minimalistický, ale pritom plne funkčný domček, prakticky úplne nezávislý od zdrojov škodlivých pre životné prostredie.

Minidom je sociálne hnutie, ktoré vzniklo približne pred 10 rokmi v USA, a ktoré šíri život v malých domoch. Apeluje tým na environmentálne povedomie a zároveň oslovuje ľudí s nízkymi príjmami. Dnes je toto hnutie už transfromované do rôznych podôb a je populárne aj v Európe.

Informácie o tom, čo je to prírodný mobilný dom, “Tiny House”, pre koho je určený, aké výhody a nevýhody ponúka sa dozviete na našom druhom webinári, ktorý sa koná vo štvrtok, 16.12.2021 od 18:00 do 19:00

FB: https://fb.me/e/2HbL2QMyY

ZOOM: https://us06web.zoom.us/j/86996000172

A keďže sú naše webináre zamerané na prax, spíkrom tentoraz bude Marek Rabík, remeselník pre prácu s prírodnými materiálmi,  zakladateľ a predseda remeselného družstva Bývame zdravo. Má skúsenosti s rekonštrukciami, prírodnými novostavbami v pasívnom štandarde, ale aj s výrobou prenosných malých domčekov.

Tešíme sa na diskusiu a otázky!

Projekt sa realizuje v rámci financovania z Nórskych fondov (Program SK – Klíma) a spolufinancovaním zo štátneho rozpočtu SR.

#norwaygrants

#skklima

Galéria