sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

15.09.2018

sccd Nezaradené 0

726

Filmová jeseň 2018

Leto je nenávratne preč a s ním prišiel aj návrat do školských lavíc. Pre školákov je to často ťažký prechod od bezstarostných letných radovánok k povinnostiam, no a pre učiteľov to prináša nové výzvy vo výučbe. Preto sme sa rozhodli túto jeseň vytvoriť pre Vás – učiteľov a učiteľky stredných škôl – jedinečnú a bezplatnú príležitosť, ako oživiť vyučovanie.

Filmová jeseň 2018 v A4 – Priestor súčasnej kultúry ponúka sériu premietaní filmov a dokumentov ku globálnemu vzdelávaniu. Vybrali sme pre Vás kvalitnú dokumentaristiku, ktorá sa venuje najmä prepojeniu medzi globálnym Severom a globálnym Juhom a tomu, ako výroba i spotreba v rozvinutom svete vplýva na miestne komunity vo svete rozvojovom. Filmy, z ktorých si môžete vybrať, otvoria vo Vašich triedach otázky udržateľného rozvoja – sociálne i ekologicky – ľudských práv, ale načrtnú aj kritickú reflexiu toho či skutočne pomáhame, keď vyrážame do sveta ako dobrovoľníci. Po premietaniach vždy nasleduje krátka diskusia, v ktorej budeme spoločne reflektovať na filmy i pálčivé témy, ktorým sa venujú.

Filmovú jeseň je vhodné zaradiť na predmety ako Občianska výchova, Geografia, Dejepis, ale fantázii sa medze nekladú. Globálne vzdelávanie má taký široký záber, že je skutočne možné zaradiť ho kamkoľvek do vyučovacieho procesu.

Najbližšie premietanie sa bude konať 26.10. Stiahnite si pozvánku a zaregistrujte sa, keďže kapacita je obmedzená. Všetky informácie o filmoch, dátumoch a časoch premietania nájdete v programe nižšie. 

Tešíme sa na Vás!