sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

26.02.2019

sccd Nezaradené 0

749

Libraria pomôže šíriť vzdelávacie materiály o udržateľnom bývaní

Kvalitné bývanie nie je samozrejmosťou. Viac ako miliarda ľudí na Zemi žije v slumoch. Tieto hrozné podmienky sú osobnou tragédiou pre každú rodinu, ale predstavujú tiež morálnu krízu pre nás ostatných a hrozbu pre globálnu ekonomiku a svetovú bezpečnosť.

Aj preto je dôležité, aby sa to zmenilo. Začať treba informovaním o tomto probléme a súvislostiach s ním spojeným.

Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj vďaka podpore SlovakAid preto rozširuje ponuku Librarie – Informačného centra globálneho vzdelávania. Táto naša knižnica s odbornými publikáciami bude doplnená o vzdelávacie materiály o globálnych sídlach a s nimi súvisiacich témach..

Libraria je vedená SCKR a v súčasnosti sa v nej nachádza viac ako 1700 titulov. Jej knižničný fond je prepojený so Slovenskou národnou knižnicou a je prístupný záujemcom  celého Slovenska.

V rámci projektu sú naplánované nákupy publikácií, predovšetkým z oblasti globálneho bývania, udržateľného rozvoja ľudských sídiel, práva na pôdu, environmentálnych technológií, ale aj tituly zaoberajúce sa témami rodovej rovnosti, odstraňovania chudoby a podobne.

Záujemcovia si budú môcť knihy požičiavať. Bude tiež vytvorený webový portál digitálnej knižnice SCKR (e-libraria), cez ktorý sa bude dať dostať k elektronickým publikáciám s týmito témami, k audiovizuálnym materiálom, vzdelávacím hrám, štúdiám a výskumom.

Galéria