sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

30.09.2018

sccd Nezaradené 0

732

Vytvorili sme nový e-learningový kurz „KLIMASTER“. Ak ti nieje ľahostajné životné prostredie a život navôkol teba, tak si prečítaj úvod kurzu a pusti sa do toho:

Milý priateľ,
Vítame ťa v aplikácii „KLIMASTER – boj o záchranu planéty. Na koľkých stupňoch celzia  skončí tvoja planéta?“. Čaká ťa hra na život. Otázky a odpovede, ktoré nájdeš vo svojom dennom živote a hlavne: tipy na  akciu, činy, ktorými môžeš niečo zmeniť. Nezľakni sa dvoch slov, o ktorých sa dozvieš viac. Zistíš, že ich  veľmi dobre poznáš, pretože  ich dopad vidíš a zažívaš každý deň na vlastnej koži. Ide o termín Zmena klímy – kedy u vás naposledy pršalo? Kedy  bola krásna zasnežená normálna zima? Boli aj u vás prudké dažde či záplavy? No, dozvieš sa prečo sa to deje a s čím to súvisí.

Zároveň budeš mať možnosť spočítať si, koľko Zemí pre svoj život potrebuješ, a či by ti nestačilo aj menší počet. Vypočítaš si svoju ekologickú stopu – to je druhý termín, s ktorým táto aplikácia súvisí.

Najdôležitejšie však je, že zistíš, koľko percentným zmeny si. A možno ti to nebude stačiť, budeš chcieť byť viacpercentný inovátor, ktorý mení svet okolo seba.

Tak do toho. Začíname.

E-learningový kurz „KLIMASTER“ je umiestnený na našej vzdelávacej platforme Chamilo TU.

Taktiež ho nájdeš cez tvoj mobil či tablet načítaním QR kódu: