sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

24.04.2017

sccd Nezaradené 0

738

Predstavili sme 5 slovenských firiem, ktoré podnikajú solidárne

5 firiem, 5 dobrých príkladov toho, že podnikať sa dá aj férovo. Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj v spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Fórom pre rozvoj etiky v ekonomike zorganizovali prednášky o zodpovednom a solidárnom podnikaní. Na pôde Ekonomickej univerzity sa prezentovalo 5 spoločností, ktoré sú príkladom toho, že etika a ľudský potenciál sú pre ne viac ako biznis a zisky.

„Sme veľmi radi, že študentov táto téma zaujala. Potešil nás enormný záujem, na všetkých prednáškach bolo plno. V podobných aktivitách plánujeme pokračovať aj do budúcna. Firmy, ktoré podnikajú eticky, si zaslúžia, aby sa o nich hovorilo,“ vraví Klára Tóthová zo Slovenského centra pre komunikáciu a rozvoj.

Na pôde Ekonomickej univerzity o svojich motiváciách a skúsenostiach s takýmto spôsobom podnikania hovorili zástupcovia slovenskej Lyra Chocolate, s.r.o. a veľkých spoločností ako HEINEKEN Slovensko, a.s., Východoslovenskej energetiky Holding, a.s., Kaufland Slovenská republika v.o.s. a Philip Morris, s.r.o.. Hovorili o tom, ako sa správajú k zamestnancom, ako vzdelávajú spotrebiteľov, prispievajú k ochrane životného prostredia a ďalších aspektoch etického podnikania.

„Podobných pozitívnych príkladov našťastie pribúda.  Aj slovenské firmy sa už inšpirujú v zahraničí, v krajinách, kde majú s takýmto podnikaním dlhšie skúsenosti. Uvedomujú si, že etické, zodpovedné a sociálne podnikanie je výhodné pre celú spoločnosť a teda aj pre nich,“ uzavrela Klára Tóthová.

Galéria