sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

„Uplynulý týždeň sme strávili učením o prírodnej výstavbe so špičkovými lektormi Mariánom Ontkócom, Moritzom Reichertom a Stanom Prorokom, ktorí sa podelili o svoje obrovské skúsenosti v prírodnej architektúre.

Otestovali sme kvalitu hliny z našej nehnuteľnosti Domestica naplánovali a zrealizovali všetky prípravy na praktickú dielňu. Počas týždňa sme na Архитектонско-грађевинско-геодетски факултет Бања Лука a zvlášť pre záujemcov v Banja Luke uskutočnili prednášky o prírodnej výstavbe.

Citujeme nášho partnera, Centar za ekonomski i ruralni razvoj – CERD z Bosny a Herzegoviny, ktorý stál za organizáciou prvého podujatia v rámci projektu EKO-HOUSING (8. až 12. apríla, 2024), ako ho neformálne nazývame. Päť krajín a päť organizácií spolupracuje v projekte – teraz už plný názov – Transformačný prístup k boju proti zmene klímy prostredníctvom ekologického bývania v Bosne a Hercegovine a regióne západného Balkánu.

PROGRAM týždňa nájdete TU:

Reakcie boli veľmi pozitívne. Priložené obrázky (z FB CERD) hovoria za všetko.

Projekt je spolufinancovaný vládou Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska prostredníctvom vyšehradských grantov z Medzinárodného vyšehradského fondu. Poslaním fondu je podporovať myšlienky udržateľnej regionálnej spolupráce v strednej Európe.

Galéria