sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

Dôležitou súčasťou strategického projektu s Moldavskou republikou sú aj odborné tréningy. Po zabezpečení väčšej časti infraštruktúry, potrebnej na zlepšenie efektívnosti a kvality prevádzok v našich HUB-och, prichádza dôležitá fáza tréningov, ktorá je rozplánovaná na obdobie celého projektu. Všetky sú orientované prakticky, na konkrétne potreby cieľových skupín, to znamená predovšetkým drobných podnikateľov a pestovateľov v poľnohospodárstve.

Prvý tréning bol však zameraný trochu inak, na eko-staviteľstvo. Eko-staviteľstvo a eko-bývanie je čerstvá kapitola v Moldavsku, ale už existujú aj firmy, aj dopyt, hoci iba v počiatkoch. O to zaujímavejšie bolo zorganizovanie minikonferencie v posledný deň našej misie, 15.3. našim partnerom Katalyst Kitchens a firmou Eveco Construction, ktorá je práve jedna z tých prvých priekopníkov eko-staviteľstva v Moldavsku. Z našej strany bola prínosom prezentácia situácie na Slovensku, ale aj vo svete – nové trendy, konštrukčné a technické možnosti, projektovanie. Prednášala Zuzana Kierulfová zo slovenskej partnerskej organizácie o. z. ArTUR.

V mesiaci apríl sú plánované ďalšie stretnutia, budeme o nich informovať. Program konferencie je tu (v rumunčine):

Projekt Zelený vektor pre moldavský agropotravinársky sektor (#GreenVectorMD) je realizovaný z prostriedkov oficiálnej rozvojovej pomoci Slovenskej republiky SlovakAid

Galéria