sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

07.07.2015

sccd Nezaradené 0

761

Oheň vypukol 13. mája 2015 potom, čo iskry od zváracej techniky prišli do kontaktu s vysoko horľavými chemikáliami uloženými v blízkosti techniky. Pracovníci továrne zostali uväznení na druhom poschodí a nemohli použiť k úniku okná, pretože tie boli prekryté drevenými latami a drôteným pletivom. Nedostatočné bezpečnostné opatrenia pri práci boli kľúčovým faktorom tejto tragédie.

Továreň vyrábala gumené šľapky, prioritne na predaj a distribúciu na Filipínach.

Rodiny obetí požiaru továrne na Filipínach vytvorili Alianciu Spravodlivosť pre pracovníkov Kentexu (Justice for Kentex Workers Alliance) a sú odhodlaní bojovať za svojich blízkych. Požadujú, aby majitelia niesli zodpovednosť za tragédiu. Preto sa rozhodli žalovať tak majiteľov továrne, ako aj niekoľko vládnych úradníkov.

Rodiny pozostalých a zranených pracovníkov možete podporiť aj prostredníctvom Facebooku: www.facebook.com/justiceforkentexworkers, hastag #JusticeForKentexWorkers.

ZDROJ:

Clean clothes campaign (http://www.cleanclothes.org/news/2015/05/19/ccc-calls-for-investigation-and-compensation-after-factory-fire-philippines)

Manila Today (http://www.manilatoday.net/40-days-after-kentex-tragedy-justice-remains-elusive)

Galéria