sccd, slovak centre for communication and development, slovenske centrum pre komunikaciu a rozvoj
SCCD O nás Novinky Projekty E-learning Archív Knižnica Kontakt

© 2024 SCCD

19.06.2017

sccd Nezaradené 0

706

Výsledky 1. Európskej súťaže SAME WORLD dobrých príkladov v environmentálnom vzdelávaní

Na slovenských školách sa darí dobrým príklad v environmentálnom vzdelávaní. Ukázala to 1. Európska súťaž SAME WORLD dobrých príkladov v environmentálnom vzdelávaní „Moja trieda hrá udržateľne”. Porota udelila dve tretie miesta, jedno druhé a poznáme aj víťaza.

Na treťom mieste sa umiestnili Stredná odborná škola Pruské  aj Gymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote. Obe získavajú vecnú cenu v hodnote 100 eur a balíček s drobnými predmetmi.

Na druhom mieste skončila SOŠ technická Prešov –  Spojená škola. S projektom „Kráľovstvo paradoxov“ získala vecnú cenu v hodnote 200 eur, balíček predmetov a postupuje na hodnotenie Európskej hodnotiacej komisie SAME WORLD o najlepšiu európsku vzdelávaciu aktivitu environmentálneho vzdelávania k udržateľnosti.

Víťazom je Gymnázium M. Rúfusa na ul. J. Kollára v Žiari nad Hronom. Vyhralo s projektom “We are not aliens”, za ktorý získava vecnú cenu v hodnote 300 eur, balíček predmetov a postup na hodnotenie Európskej hodnotiacej komisie SAME WORLD o najlepšiu európsku vzdelávaciu aktivitu environmentálneho vzdelávania k udržateľnosti.

Obe školy umiestnené na prvom a druhom mieste majú šancu zabojovať o hlavnú cenu súťaže – cestu do Sintry v Portugalsku v dňoch 25.-27. októbra 2017, spojenú s účasťou na 3. Medzinárodnom seminári SAME WORLD. O výsledku súťaže na Európskej úrovni budeme informovať najneskôr do 4. septembra 2017.

Galéria